YAŞAMKENT’E DEV PARK GELİYOR‏

GetAttachmentGetAttachment1

ÇANKAYA BELEDİYESİ, 409 PARKINA YAŞAMKENT’TEKİ YENİ PROJESİYLE DEV BİR PARK DAHA EKLİYOR

Çankaya Belediyesi yeşil alan ve park çalışmalarına kış aylarında da hazırlık yaparak devam ediyor. Ankara’nın en yeşil ilçesi olma özelliğini koruyan Çankaya, Yaşamkent’e inşa edeceği 16 bin 440 metrekarelik dev parkın yapımı için gün sayıyor. Toplam 11 bin 928 metrekaresi yeşil alandan oluşan park, 455 yapraklı, 500 ibreli ve 3 bin 720 çalıdan oluşan 5 bin 556 bitkiyle süslenecek.

451 metre uzunluğunda koşu yolu, 233 metrekare büyüklüğünde ve etrafı çitle çevrilmiş çocuk oyun alanı, 260 metrekare büyüklüğünde ve 32 spor aletinin bulunacağı kondüsyon alanları, bin 422 metrekare renkli asfalttan oluşan park içi yollar, yine renkli asfalttan oluşan 809 metrekare kaldırım, 2 bin 169 metrekare bordür, parkın geneline konacak olan 70 bank ve 40 çöp kutusu da projede yer alan diğer detaylar.

 

BİYOLOJİK GÖLET RENK KATACAK…

 

150 metrekare olarak tasarlanan ve etrafı duvar banklardan oluşan oturma birimleri ile düşünülmüş tören alanını da içinde barındıracak olan dev park, biyolojik göletiyle de göz dolduracak. Doğada kendiliğinden oluşmuş göletlere benzeyen biyolojik gölet, ahşap köprüsüyle taçlanıyor. Göletin etrafında üstü kapalı pergolalar vatandaşların kullanımı için hazırlanıyor. Park, otomatik sulama sistemi ve sistemi beslemek için kurulacak su deposunun yanı sıra bitkisel peyzaj ile etrafı yoğun olarak ağaçlandırılacak olan trafosuyla modern bir yapıya sahip olacak. Havaların iyileşmesiyle çalışmaları başlayacak olan park, Çankayalıların ve tüm Ankaralıların hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan olarak hizmet verecek.  

Outlook.com – hulyacag@hotmail.com

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>