TMMOB meşru zeminde direniyor

Ülkemiz Türkiye’de “tiranifravunluk” denenmek istenmektedir… siyasi yapıların tümüne sirayet eden “muaviye tarzı şark kurnazı bir makyavelizm” her yeri tasallut altına almaktadır… Türkiye tarihsel süreçte vuuku bulan batı modernitesi ve şark kurnazı mülkiyet verli sistem kültürününün arılanma ve durulanma kompleks tesisini inşa etmeye başlamıştır…Herkes vicdani yüce dağlarının “doruğunda buz kesen” saf damlalarını bu tesise arıtım enerjisi olarak sunmalıdır…

eymir gölühttp://www.gercekgundem.com/

ANKARA (ANKA) – ODTÜ Vişnelik tesislerinde gerçekleşen etkinliğe, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, ODTÜ Öğretim Üyesi Tarık Şengül, Ankara’nın Eymir’i grubundan Ebru Voyvoda, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim katıldı.

“EYMİR HALKA AÇIK RANTA KAPALI”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Eymir’in halka açık ranta kapalı olduğunu belirterek, “Diplomatik otelle bu yapılaşma baskısı artacak, bu nedenle yapılmaması için mücadele edeceğiz” dedi.

“EYMİR KUTSALIMIZ DOKUNDURTMAYIZ”

ODTÜ öğretim üyesi Tarık Şengül de “Büyük rant fotoğrafını görerek Eymir ve çevresini değerlendirmek gerekli, kentsel ölçekte yürütülen mücadelelerde, muhalefet partilerinden seçilen belediyelerin sessiz kaldığı ortada. Atatürk Orman Çiftliği’nde kaçak saray yapılırken ilçe sınırları içerisinde olan ilgili belediyenin sesi neden çıkmadı, kaç tane davası var. Kentsel rantta piramidin en yukarıdakilerin de işin parçası olduğu ortada, Eymir kutsalımız dokundurtmayız” dedi.

 

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>