Süheyl Batum CHP’den ihraç edildi

Süheyl Batum oy çokluğuyla partiden ihraç edildi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un, partiden ihracına karar verdi.

YDK, Uğur Bayraktutan başkanlığında toplandı. Toplantıda, Merkez Yönetim Kurulunun (MYK), Batum’un “kesin ihraç istemiyle” YDK’ya sevkine ilişkin dosya ele alındı.

YDK, Batum’un, oy çokluğuyla ile partiden ihracına karar verdi.

SÜHEYL BATUM’DAN KARARA İLK YORUM: GENEL BAŞKAN DAHİL HEPSİNE TAZMİNAT DAVASIAÇACAĞIM

CHP’den ihraç edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, hukuk dışı bir süreçle partiden ihraçedildiğini belirterek, “Bir komplo düzenleniyor. Bu kararın iptali için mahkemeye gideceğim; bununla da yetinmeyeceğim, genel başkan dahil yargıda ayrıca hepsine tazminat davasıaçacağım” dedi.

Batum, Meclis’te gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında, tamamen hukuk dışı bir süreçle bugün partiden ihraç edildiğini söyledi.

Tamamen itibarını zedelemeye ve ortadan kaldırmaya yönelik bir şekilde süreç yürütülerek bu kararın verildiğini iddia eden Batum, her partinin milletvekillerini partiden atabileceğini kaydetti. Batum, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu’nun, “Bunu, hukuktan daha çok boşanma kararı gibi düşünün, genel merkez sizinle evli kalmak istemiyor, boşanmak istiyor” dediğini ifade ederek, “Boşanma kararı saygın ama Atatürk’ün Türkiye’sinde artık boşanma ‘boş ol, boş ol, boş ol’ şeklinde gerçekleşmiyor. Artık boşanma için haklı bir gerekçen olması lazım. Kocaların eşlerini ‘boş ol, boş ol, boş ol’ diyerek boşadıkları bir dönemde olmadığımız gibi, genel başkanların da artık boş ol deyip, insanı hiç bir hukuka uymadan atabildiği bir dönemde değiliz” şeklinde konuştu.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>