Öğrenciler ambalaj atıkları hakkında bilinçlendi

GetAttachment1

Yenimahalle’den gençlere atık eğitimi

Yenimahalle Belediyesi gelecek kuşaklara daha temiz, daha sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre sunmak için çevreci projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) işbirliği ile sürdürülen Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi, belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 2007 yılından bu yana sürdürülüyor. Proje kapsamında birçok okula giderek öğrencileri bilinçlendiren yetkililer, geri kazanımın önemini anlatarak duyarlılık çağrısı yapıyor.

Atık kutuları yerleştirildi              

Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 450 öğrencisini atıkların geri dönüşümü hakkında bilinçlendiren uzmanlar, okula da atık kutuları yerleştirdi.

Yaptığı sunumla öğrencilere bilgi veren TÜKÇEV Kurumsal İletişim Bölüm Yöneticisi Nazlı Pınar Aygündüz ambalaj atıkları ve geri dönüşümün, doğa için ne kadar önemliolduğunun vurgu yaparak, “1 ton kâğıt toplamak 17 ağacın kesilmesini engellemektir. Bu yüzden atıkları atık kutularına atarak duyarlı olalım” dedi.

Öğrenciler ambalaj çeşitlerini öğrendiler

Ambalaj çeşitleri hakkında bilgiler veren Aygündüz,öğrencilerin sorularını da cevapladı.Seminerin sonunda böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için Yenimahalle Belediyesi’ne ve TÜKÇEV’e teşekkür eden öğrenciler ve okul yönetimi,projeyle ilgili memnuniyetlerini sunarak, uzmanlara çiçek takdim etti.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>