CUMARTESİ ANNELERİ ÇANKAYA’DA BULUŞACAK

GetAttachment

Çankaya Belediyesi Galeri Uray, 1995 yılından bu yana her cumartesi günü İstanbul Galatasaray Meydanı’nda toplanarak kayıp yakınlarını arayan annelere ev sahipliği yapacak.

 

AFSAD üyelerinin 2013-2014 döneminde İstanbul, Diyarbakır, Şırnak ve Yüksekova’da çektiği fotoğraflardan oluşan “Gözaltında Kayıplar Cumartesi Anneleri / İnsanları” sergisinde biraraya gelecek anneleri galerinin önünde, heykeltıraş Metin Yurdanur’un yaptığı ‘Berfo Ana’ heykeli karşılayacak.

 

Çankaya Belediyesi Galeri Uray, 1995 yılından bu yana her cumartesi günü İstanbul Galatasaray Meydanı’nda toplanarak kayıp yakınlarını arayan annelere ev sahipliği yapacak.

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğraf Atölyesi üyelerinin 2013-2014 döneminde İstanbul, Diyarbakır, Şırnak ve Yüksekova’da çektiği fotoğraflardan oluşan “Gözaltında Kayıplar Cumartesi Anneleri / İnsanları” sergisinde biraraya gelecek anneleri galerinin önünde, heykeltıraş Metin Yurdanur’un yaptığı Berfo Ana heykeli karşılayacak.

 

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Kayıplara Karşı Komisyonu’nun da destekleyicileri arasında bulunduğu sergi kapsamında, 250 fotoğraf yer alacak. Sergide yer alan atölye manifestosu ise ziyaretçinin karşısına Türkçe, Kürtçe, İspanyolca, Ermenice ve İngilizce olarak çıkacak.

 

SERGİ ÖNCESİ OTURMA EYLEMİ

 

10 Ocak 2015’te açılacak sergi açılışı öncesinde, demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve insan hakları aktivistleri Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde saat 12.00’de buluşarak kayıplar için oturma eylemi yapacak. Saat 13.00’de Galeri Uray’a yürüyüşle sürecek etkinliğin ardından 14.00’de sergi açılışı yapılacak. 

 

Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla sergiye ilişkin tüm bilgi, belge ve fotoğrafların kitap olarak basılacağı sergi, 22 Ocak 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>